Bekijk menu
Nieuwkomersbekostiging vo

Nieuws

Alle nieuwsitems voor voortgezet onderwijs

Wijziging nieuwkomersbekostiging

Aanpassing startdatum nieuwkomersbekostiging vo 2026

2022 LOWANVO 0983 940x370 1

Wijziging van aankomstdatum NL naar eerste inschrijving NL onderwijs

Per 1 januari 2026 verandert de startdatum nieuwkomersbekostiging vo. Waar eerst de aankomstdatum NL leidend was wordt dit nu de eerste inschrijving in het Nederlandse onderwijs.

Dit betekent dat vanaf 2026 op alle peildata deze nieuwe datum leidend is, ook voor de nieuwkomersleerlingen die al voor 1 januari 2026 op school zaten en tot die tijd met de aankomstdatum NL gerekend werd. DUO gaat automatisch met deze nieuwe datum rekenen, ze haalt deze informatie uit haar eigen systeem. Het maakt niet uit of het om een leerling met een bsn of een onderwijsnummer gaat.

LOWAN had graag gezien dat het daadwerkelijk genoten onderwijs was meegenomen in de regeling, zeker gezien de vele verhuizingen door de noodopvang, maar is blij dat ook voor het vo eindelijk de startdatum in het onderwijs leidend wordt.

Gevolgen voor teldatum 1 oktober 2025

Voor deze regeling is het begrip ‘nieuwkomer’ aangepast. Dit heeft ook al gevolgen voor de teldatum 1-10-2025 die de bekostiging vo voor 2026 bepaalt.
Dit betekent dat in de administratie/communicatie met DUO het veld ‘nieuwkomer(bekostiging) ja/nee’ gevuld moet worden. Ook voor de nieuwkomersleerlingen die voor 1-8-2025 op school zaten! Kijk daarbij niet naar de aankomstdatum NL bij een leerling omdat deze wel eens kan wijzigen door eerste inschrijving onderwijs (meestal van recentere datum) waardoor vanaf 1-1-2026 wel nog steeds de aanvullende nieuwkomersbekostiging van toepassing is.

Toelichting OCW

Voor de peildatum 1 oktober 2025 geldt nog de ‘oude’ regeling en dus aankomstdatum NL.
Meer informatie over de aanvullende bekostiging nieuwkomers vo vind je op de website van LOWAN.

Website LOWAN nieuwkomersbekostiging

Deel deze pagina