Inhoud
We hebben Lexima uitgenodigd voor deze bijeenkomst om informatie te delen over het gebruik van Bareka (het rekenmuurtje) en Rekensprint. Ook zullen er scholen aanwezig zijn die ruime ervaring hebben met deze programma’s in hun nieuwkomersklas-/ school.
Bareka als formatief toetsprogramma kan je veel informatie geven over waar hiaten zich bevinden op het gebied van automatiseren. Zeker als je leerlingen binnenkrijgt waar je weinig achtergrondinformatie over hebt. Je weet dan binnen no-time waar je je interventies op moet inzetten. Rekenen is namelijk een cumulatief proces. Je kan niet verder bouwen in de muur als daar gaten inzitten. In deze sessie nemen we je mee in de achtergrond van de Rekenmuur, welke stenen cruciaal zijn in de rekenontwikkeling en hoe je de juiste toetsen kan klaarzetten. Ook gaan we in op de analyse van de toetsen en verdere stappen. Dit doen we allemaal met een ‘meertalige-bril’: we geven je praktische handvaten om gelijk mee aan de slag te gaan.
Daarnaast is er ook genoeg tijd om met elkaar in gesprek te gaan en ervaringen en tips uit te wisselen. Zo kunnen we van elkaar leren.
Interesse in deze cursus?
Wil je een aanpassing doorvoeren in deze cursus?
Wijzigen