LOWAN - Voortgezet onderwijs

Actueel

Nieuws LOWAN

Gebruik van internet bij ISK lessen
Ik ben benieuwd wat men in het land zoal gebruikt van het internet. Ik zal in deze editie van LOWANieuws melden wat ik o.a gebruik. Wellicht kunnen we hier ook van anderen horen wat goed bevalt van wat online te vinden is? Ik gebruik, wat velen van jullie ook doen verwacht ik:
  Nieuwsbegrip van het CED voor begrijpend lezen op de verschillende niveau's die beschikbaar zijn.
  We hebben een abonnement op HCO webbased voor Horen Zien en Schrijven (HZS) voor lessen NT2. Dit is gemaakt voor het PO maar ook goed bruikbaar voor de ISK.
  Digischool.nl en dan de materialen voor groep 3,4,5 en groep 6,7,8. Ik gebruik vooral materialen van de 'thema's' voor de beginners, analfabeten en de langzaam lerenden. Ik vind de woordkaarten leuk om op te hangen in de klas, vooral als de afbeeldingen foto's zijn (dan is het niet zo kinderachtig).
  En verder natuurlijk de filmpjes van Schooltv beeldbank, Teleblik, Klokhuis, You Tube, die aansluiten bij het onderwerp dat ik in de klas behandel.
  Taalklas.nl raad ik aan voor thuis en ook voor de huisgenoten van de leerlingen, soms doet een leerling dit op school.
  Voor grammatica en schrijven gebruik ik Nt2 taalmenu, Cambiumnet, juf Melis.
Regelmatig kijk ik op het web wat er zoal te vinden is.

Facebook
Ik heb een account aangemaakt onder de naam "ISKdeventer". Ik wilde geen leerlingen toevoegen op mijn eigen Facebook, daarom heb ik dit bedacht Het is erg leuk. Nu kunnen we ook contact houden met leerlingen die bij ons weggaan, ook als ze naar een ander land gaan. Verder kunnen we ook leerlingen op een makkelijke manier uitnodigen voor een 'evenement', zoals een reünie (die houden we elk jaar om te horen hoe het met iedereen gaat en als voorlichting over verschillende vervolg opleidingen voor de huidige leerlingen).

Internettips op LOWAN-website!
Graag hoor ik van anderen bruikbare internet tips! Alle reacties zullen verzameld worden en een plek krijgen op de LOWAN-website. Het zal zo niet alleen brengen, maar ook halen zijn!

Fura Grol
ISK Deventer
Etty Hillesum Lyceum, Het Stormink
F.Grol@lowan.nl

Contactpersoon VO

Hariëtte Boerboom

e-mail: h.boerboom@lowan.nl

tel. 06 - 25 022 400

E-nieuwsbrief aanmelden

Ja, ik wil me graag aanmelden voor de nieuwsbrief van LOWAN.

Ga naar aanmelden